پست‌ها و استوری‌های حذف شده اینستاگرام را چگونه برگردانیم؟

اینستاگرام برای اینکه کاربران پس از هک شدن حساب، با مشکل از بین رفتن داده‌هایشان مواجه نشوند، قابلیتی به نام «اخیرا حذف شده» را ارائه کرده. علاوه بر این شاید به اشتباه یک پست را حذف کرده باشید و بخواهید آن را ریکاوری کنید. حالا در این مطلب می‌خواهیم بازیابی پست‌های حذف شده اینستاگرام را آموزش دهیم.

در این مقاله می‌خواهیم نگاهی به سرنوشت پست‌های پاک شده داشته باشیم و همچنین نحوه حذف دائمی آن‌ها را آموزش دهیم. بنابراین برای یادگیری نحوه بازیابی پست‌های حذف شده اینستاگرام و همچنین استوری‌ها، Reels و ویدیوهای IGTV این شبکه اجتماعی در گوشی‌های اندرویدی و آیفون تا پایان این مطلب همراه ما باشید.

با حذف یک پست اینستاگرام چه اتفاقی رخ می‌دهد؟

در گذشته اگر دکمه حذف محتوا را در اینستاگرام انتخاب می‌کردید، این محتوا بطور دائمی پاک می‌شد و همچنین راهی برای ریکاوری و بازگرداندن آن وجود نداشت. با این حال اینستاگرام با ارائه ویژگی اخیرا حذف شده، در این موضوع تغییراتی ایجاد کرد.

حالا اگر چیزی را از پروفایل یا آرشیو حذف کنید، به فولدر اخیرا حذف شده می‌رود. شما می‌توانید این محتوا را بازیابی کرده یا آن‌ها را بطور دائمی پاک کنید.

محتوای زیر در اینستاگرام قابلیت برگرداندن دارند:

  • تصاویر ویدیوهای پست شده
  • استوری‌ها
  • Reels
  • ویدیوهای IGTV

محتوای حذف شده را می‌توانید به مدت ۳۰ روز پس پاک شدن، بازگردانید. اگر این دوره زمانی تمام شود، این محتوا بطور کامل حذف می‌شوند و دیگر چاره‌ای برای بازیابی آن‌ها ندارید. البته موضوع برای استوری‌ها کمی متفاوت است.

اگر یک استوری را حذف کنید، تنها به مدت ۲۴ ساعت در فولدر اخیرا حذف شده باقی می‌ماند و به مدت ۳۰ روز نمی‌توانید آن را برگردانید. با این وجود اگر قابلیت آرشیو استوری فعال باشد و استوری حذف شده، آرشیو شده باشد، قانون ۳۰ روز برای آن صادق خواهد بود. بنابراین امکان بازیابی یا حذف دائمی آن در مدت ۳۰ روز وجود دارد.

چگونه پست‌ها و استوری‌های حذف شده را ببینیم؟

برای دسترسی به پست‌های دیلیت شده باید به فولدر اخیرا حذف شده اینستاگرام بروید. فرقی نمی‌کند صاحب گوشی اندرویدی یا آیفون باشید، مراحل رسیدن به این فولدر در تمام آن‌ها یکسان و به شرح زیر است:

  • اپ اینستاگرام را باز کرده و به صفحه پروفایلتان بروید.
  • روی گزینه سه خط در گوشه سمت راست بالای صفحه ضربه زده و به تنظیمات بروید.

در تنظیمات به دنبال گزینه Account باشید و سپس در این بخش گزینه Recently Deleted را انتخاب کنید.

در اینجا تمام تصاویر، ویدیوها، Reels، استوری‌ها و ویدیوهای IGTV حذف شده را می‌توانید ببینید.

نحوه بازیابی پست‌های حذف شده اینستاگرام

حالا که به فولدر حاوی پست‌ها، استوری‌ها، Reels و ویدیوهای IGTV حذف شده دسترسی پیدا کردید، باید بتوانید آن‌ها را برگردانید. با مراحل زیر امکان بازیابی پست‌های حذف شده اینستاگرام فراهم می‌شود:

  • مطابق مراحل قبلی به فولدر اخیرا حذف شده بروید: Settings > Account > Recently Deleted

روی محتوایی که می‌خواهید ریکاوری کنید، ضربه بزنید.

روی گزینه سه نقطه در گوشه سمت راست بالای صفحه ضربه بزنید و سپس از منویی که باز می‌شود، گزینه Restore را انتخاب کنید.

در ادامه یک پیام برای تایید بازیابی محتوا در برابرتان ظاهر می‌شود.

پس از اینکار با یک صفحه تاییدیه دیگر روبه‌رو می‌شوید تا اینستاگرام از اینکه صاحب اکانت هستید، مطمئن شود. در ادامه یک کد تایید برای آدرس ایمیل یا شماره موبایل شما فرستاده می‌شود. در ادامه برای تایید هویت روی گزینه Next ضربه بزنید و محتوای حذف شده را برگردانید.

پس از بازیابی محتوا باید منتظر چه اتفاقی باشیم؟

زمانی که یک پست یا استوری حذف شده را بازیابی می‌کنید، به پروفایل یا بخش آرشیو برمی‌گردد. اگر این پست از پروفایل شما حذف شده باشد، افراد همانند یک پست عادی می‌توانند با آن تعامل داشته باشند، با این حال اگر پستی را حذف یا ریکاوری کنید، برای دیگران نوتیفیکیشن فرستاده نمی‌شود.

چگونه محتوا را بطور دائمی پاک کنیم؟

همانطور که بالاتر گفتیم، می‌توانید یک پست را پیش از ۳۰ روز بطور دائمی حذف کنید. برای اینکار مراحل زیر را انجام دهید:

  • به مسیر Settings > Account > Recently Deleted بروید.

روی محتوایی که می‌خواهید بطور دائمی حذف کنید، ضربه بزنید.

گزینه سه نقطه گوشه سمت راست بالای صفحه را انتخاب کنید.

  • پس از اینکار یک پیام پاپ آپ برای بازیابی یا حذف این محتوا در برابرتان ظاهر می‌شود که برای حذف دائمی، باید گزینه اول را انتخاب کنید. در ادامه با استفاده از ایمیل یا شماره تلفن، اکانت را تایید کنید تا در ادامه پست بطور دائمی حذف شود.

اینستاگرام بطور مداوم به قابلیت‌های جدیدی مجهز می‌شود که اخیرا حذف شده یکی از ویژگی‌های جدید آن است و ما در این مطلب با همین ویژگی، امکان بازیابی پست‌های حذف شده اینستاگرام را آموزش دادیم.

منبع: دیجیاتو

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed